BIEGI IM. KAJETANA BĄGORSKIEGO

25 wrz, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Już po raz 17-ty w Sępólnie Krajeńskim odbędą się biegi uliczne im. Kajetana Bągorskiego. To największa tego typu impreza w kalendarzu sportowym miasta. Co roku w wyścigach bierze udział po kilkuset zawodników w różnych grupach wiekowych. Ścigają się zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.

Zawody zainaugurują wyścigi najmłodszych. Te odbędą się w piątek (28.09) o godzinie 10.00. „Zapraszamy zarówno przedszkolaków, jak i uczniów szkoły podstawowej” – mówi Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Wyścig dla dorosłych odbędzie się natomiast w niedzielę (30.09) o godzinie 12.00. W tych zawodach wszyscy sportowcy biegną na dystansie 10 kilometrów. Trasa wiedzie częściowo ulicami miasta oraz wzdłuż jeziora Sępoleńskiego. Zapisy do tego biegu przyjmowane są elektronicznie poprzez stronę: https://elektronicznezapisy.pl/event/2787.html

Chęć udziału można zgłosić również w dniu imprezy. To jednak pod warunkiem, że będą jeszcze wolne miejsca na liście startowej. W tym roku w biegu dla dorosłych ograniczono ilość zawodników do 130.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content