BIEGAJĄCY URZĘDNIK Z PRZECHLEWA

19 kwi, 2017 | Przechlewo

Zdobył Wicemistrzostwo Polski, a teraz chce zdobyć Koronę Półmaratonów – mowa o Dariuszu Szopińskim z Przechlewa, biegającym urzędniku. W miejscowości znany jest bardziej jako inspektor do spraw inicjatyw gospodarczych i promocji w Urzędzie Gminy. Tylko ci, którzy wstają wcześnie rano, poznali go również jako sportowca.

Pan Dariusz swoją przygodę z bieganiem rozpoczął 3,5 roku temu. Motywacją były narodziny syna i chęć zadbania o swoje zdrowie. To co miało być rekreacją, stało się poważnym sportem. „Obecnie trenuję przynajmniej 5 razy w tygodniu. Wstaję przed 5 rano, by przebiec 12-16 kilometrów. Wracam do domu, kąpię się, przebieram i na 7.30 jestem już w pracy” – opowiada sportowiec. Bieganie to także alternatywa dla siedzącego trybu pracy urzędnika.

W ubiegłym roku Pan Dariusz spróbował zmierzyć się z innymi. Wystartował w Samorządowych Mistrzostwach Polski i od razu zajął drugie miejsce. Teraz chce zdobyć Koronę Polskich Półmaratonów. Aby uzyskać takie wyróżnienie sportowiec musi w ciągu roku ukończyć pięć z dziesięciu najbardziej prestiżowych półmaratonów organizowanych w kraju. Dwa biegi Szopiński ma już za sobą. Kolejny zaplanowany jest na czerwiec.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content