Już dzisiaj (12.11) inauguracja obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w sępoleńskiej Bibliotece Publicznej. O godzinie 17.00 – pierwsze spotkanie. Gościem będzie ksiądz Łukasz Skarżyński. Wygłosi on prelekcję „Europa zrodziła się na pielgrzymowaniu”.

W środę (13.11) kolejne spotkanie z ciekawą postacią. Tym razem sępoleńską placówkę odwiedzi pisarz – Maciej Bukowski. Początek spotkania – godzina 17.00. W czwartek (14.11) o tej samej porze w czytelni spotkają się uczestnicy wycieczki do Włoch. „Wszystkich bardzo chętnie zapraszamy. Jest okazja, żeby nie tylko oglądać slajdy, nie tylko słuchać relacji, ale również wymieniać się swoimi doświadczeniami, swoimi obserwacjami i być może planować przyszłoroczne wycieczki” – zachęca Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w bibliotece zakończy spotkanie dla dzieci. Odbędzie się ono w piątek (15.11) o godzinie 9.00. Tematem przewodnim będą „Religie świata”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim jest jednym z kilku miejsc, w których organizowane są wydarzenia związane z obchodami Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Koncerty, wystawy i prelekcje odbywają się także w domach kultury, świetlicach wiejskich i bibliotekach na terenie całego powiatu sępoleńskiego.

fot. serwissamorzadowy.eu