BEZPŁATNE SZCZEPIENIA DLA SENIORÓW

21 lis, 2021 | Brusy

Każdy mieszkaniec Gminy Brusy, który ukończył 65 lat może bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Samorząd realizuje dwa programy szczepień: pierwszy gminny, drugi rządowy. Zapisy już trwają.

Seniorzy w wieku 65 do 75 lat mogą skorzystać z programu gminnego. Wystarczy zgłosić się do Urzędu Miejskiego i zadeklarować chęć zaszczepienia. Zapisy są przyjmowane do 24 listopada. Osoba zapisująca wskaże też termin i miejsce szczepienia.

– Wato skorzystać z okazji, ponieważ jest to szczepienie bezpłatne – zachęca Mariola Rodzeń, sekretarz Gminy Brusy. Za wszystko płaci gmina w ramach realizowanego już od 2009 roku Programu Promocji i Profilaktyki Zdrowia. W tym roku na ten cel zabezpieczono ponad 27 tysięcy złotych. Według danych magistratu programem szczepień w tej grupie wiekowej może być objętych nawet 388 osób.

Seniorzy w wieku powyżej 75 lat również mogą skorzystać z bezpłatnego szczepienia. Ci jednak, ze względu na wiek, kwalifikują się do programu rządowego. Zapisy na szczepienia przyjmuje Przychodnia Rodzinna Thielemann i Wspólnicy. Tam też szczepienia będą prowadzone.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content