Jeszcze w tym roku ma się zakończyć budowa sieci kanalizacyjnej w Sępólnie Krajeńskim. W mieście pozostały ostatnie, niewielkie obszary, na których taką instalację należy zbudować. Przetarg na realizację tego zadania zostanie niebawem rozstrzygnięty.

Jedynymi miejscami w mieście, gdzie nie ma jeszcze kanalizacji sanitarnej są rejony ulicy Rzecznej, Niechorskiej, Radosnej i Chojnickiej. Sieci nie ma także na nowym osiedlu domków jednorodzinnych powstającym w kierunku Kawli.

Przetarg na zbudowanie tam instalacji został już ogłoszony. Zgłosiły się cztery firmy. Każda z nich spełnia wymagania określone w przetargu. „Po sprawdzeniu formalnym tych ofert wyłonimy wykonawcę i wszystkie brakujące sieci kanalizacyjne do końca tego roku powinny być wykonane” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Całe zadanie ma kosztować ponad 5 milionów złotych. Będzie ono finansowane z pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Budowa wspomnianej infrastruktury zakończy proces kanalizowania miasta. W Gminie Sępólno Krajeńskie pozostaną teraz tylko tereny wiejskie, na których jednak budowa sieci – ze względu na rozproszoną zabudowę będzie bardziej kosztowna. Mimo to, zadanie to będzie sukcesywnie realizowane w latach kolejnych.

fot. serwissamorzadowy.eu