Mieszkańcy Pakotulska z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie budowy świetlicy wiejskiej w ich miejscowości. Zapowiedź takiej inwestycji przedstawił właśnie sołtys wsi – Henryk Michałowski. Obiekt ma być zbudowany od podstaw.

Obecnie w Pakotulsku nie ma świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy spotykali się dotąd w pomieszczeniu udostępnianych przez miejscową firmę. „Walczyliśmy o budowę świetlicy od lat. W końcu jest decyzja, że obiekt powstanie” – mówi sołtys Henryk Michałowski. Budowa powinna ruszyć wiosną i potrwać około roku. Będzie to obiekt zupełnie nowy. Jego powierzchnię szacuje się na 130 -140 metrów kwadratowych. Budynek powstanie przy istniejącym już placu zabaw. Na miejscu będą też miejsca parkingowe.

I choć świetlicy jeszcze nie ma, to sołectwo zadbało już o część jej przyszłego wyposażenia. „Mamy już dużo gier, mamy telewizor, odtwarzacze, krzesła, wszystko jest kupione i nie ruszone. Czeka na nową świetlicę” – dodaje Michałowski. Budowa obiektu ma być finansowana częściowo z budżetu gminy, a częściowo z funduszu sołeckiego.

fot. serwissamorzadowy.eu