BĘDZIE ROZBUDOWA CENTRUM MAŁEGO DZIECKA I RODZINY

24 maj, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Są pieniądze na rozbudowę sępoleńskiego Centrum Małego Dziecka i Rodziny. Są też środki na sfinansowanie poszerzonego zakresu usług, które po rozbudowie centrum będzie świadczyło. Gmina Sępólno Krajeńskie pozyskała łącznie na ten cel prawie 2,5 mln złotych.

Pieniądze pochodzą ze środków rządowych. Wszystko to w ramach programu Maluch +. – Otrzymaliśmy prawie 1,3 mln złotych na funkcjonowanie tego nowego, rozbudowanego obiektu na trzy lata i około 1,2mln złotych na rozbudowę centrum o jedno pomieszczenie, w którym dodatkowo będziemy mogli przyjąć 24 dzieci – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku. Samorząd planuje, że potrwają one nie dłużej niż dwa lata.

Centrum Małego Dziecka i Rodziny będzie rozbudowane o jedno skrzydło. Powstanie ono wzdłuż parkingu, prostopadle do ulicy i znajdującego się poniżej Placu Przyjaźni. Konieczność rozbudowy budynku wynikła z rosnącego zainteresowania tego typu usługami. Coraz więcej rodziców chce posyłać swoje pociechy żłobka. Warto przypomnieć, że Gmina Sępólno Krajeńskie buduje także nowe przedszkole na 200 dzieci. Ten z kolei obiekt ma być gotowy we wrześniu tego roku.

 

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content