BĘDZIE REMONT SZKOLNYCH OBIEKTÓW SPORTOWYCH

14 paź, 2017 | Przechlewo

3,6 miliona złotych ma kosztować remont szkolnych obiektów sportowych w Przechlewie. Gmina dostała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Część obiektów będzie gotowa już w maju.

Remont szkolnych obiektów sportowych będzie podzielny na dwa etapy. W pierwszym zostaną wykonane prace na boiskach przy szkołach w Przechlewie i Sąpolnie. W Przechlewie powstanie nowa bieżnia lekkoatletyczna oraz skocznia w dal. W Sąpolnie zbudowane będzie profesjonalne boisko wielofunkcyjne.

Drugim etapem całego programu będzie remont hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Przechlewie. Rozpocznie się on w najbliższe wakacje i potrwa do lipca 2019 roku. „Zakres prac obejmuje między innymi wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej, balustrad wewnątrz hali, a także izolacji ścian zewnętrznych. Gruntowny remont przejdą instalacje, posadzki, ściany i sufity” – mówi Anna Marach z Urzędu Gminy w Przechlewie. Po remoncie, w hali będzie też nowy parkiet i nagłośnienie. Obiekt zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka zostanie również doposażona w sprzęt sportowy.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content