BĘDZIE REMONT SALI WIDOWISKOWEJ CKIS

29 maj, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Są pieniądze na remont sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Samorząd pozyskał 1,8 mln złotych środków zewnętrznych na to zadanie. Prace ruszą gdy tylko formalna umowa na dofinansowanie zostanie podpisana.

Sala widowiskowa sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki to obecnie jedno z nielicznych miejsc w obiekcie, które jeszcze nie zostało zmodernizowane. Hol, pomieszczenia biurowe i większość pracowni, są już po remoncie. Sala widowiskowa, pełniąca także funkcję kinową, jest największą i wymaga odpowiednio dużych nakładów. „Wymienione będą fotele, instalacja elektryczna i instalacja nagłośnieniowa. Poprawiona będzie też akustyka sali” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Wzmocnione będzie także zadaszenie.

Cała inwestycja ma kosztować około 3,2 mln złotych. 1,8 mln to pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego. Pozostałe 1,4 mln to środki własne gminy. Remont sali widowiskowej potrwa około 4 miesięcy. Doliczając do tego czas na procedury przetargowe i odbiorowe, pomieszczenie zostanie na nowo otwarte na przełomie roku. Do tego czasu sala będzie wyłączona z użytku.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content