BĘDZIE REMONT POMOSTU NAD JEZIOREM DYMNO

5 kwi, 2023 | Koczała

Jeszcze przed wakacjami ma być gotowy nowy pomost nad jeziorem Dymno w Koczale. Gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonanie robót budowlanych. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w kwietniu.
 
Nowy pomost zastąpi istniejącą konstrukcję. Będzie on jednak wykonany z innych materiałów. – Pomost zostanie wymieniony na konstrukcję metalową z poszyciem drewnianym. Będzie to konstrukcja podobna do tej, która obecnie funkcjonuje, jednak ze względu na zastosowane materiały, będzie ona bardziej trwała i bardziej nowoczesna – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała. – Obecny pomost to budowla drewniana, oparta na konstrukcji z drewna modrzewiowego. Do tej pory sprawował się właściwie, ale jego czas już upłynął z uwagi na zużycie materiału. Liczymy na to, że wykonawca nie napotka żadnych przeszkód i do 15 czerwca będziemy mogli ten pomost oddać do użytku – dodaje wójt.
Koszt robót budowlanych ma wynieść nieco ponad 767 tysięcy złotych. Zadanie to zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 229 438,48 zł. Wkład własny wyniósł ponad 560 tysięcy złotych. Oficjalne otwarcie inwestycji zaplanowano na początek lipca. Wówczas też odbędzie się inauguracja sezonu kąpielowego w Koczale.
 
 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 
 
 
Czytaj cały artykuł
Skip to content