RUSZA REMONT OCZYSZCZALNI W PRZECHLEWIE

30 maj, 2017 | Przechlewo

Gmina Przechlewo rozpocznie niebawem modernizację swojej oczyszczalni ścieków. Wszystko będzie kosztowało prawie 12 milionów złotych. Po remoncie przepustowość obiektu zwiększy się o 30 procent.

Obecna oczyszczalnia w Przechlewie została zbudowana w 2001 roku. Kosztowała 6 milionów złotych i była wówczas jedną z najnowocześniejszych w kraju. „Dzisiaj, gdy gmina się rozbudowała, a normy ochrony środowiska zostały zaostrzone, musimy ją zmodernizować” – mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo. Cała instalacja zostanie też podzielona na dwa niezależne ciągi technologiczne. W przypadku awarii jednego z nich, drugi będzie mógł funkcjonować bez zakłóceń.

Wszystko ma kosztować prawie 12 milionów złotych. 5,5 miliona to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Resztę stanowią środki własne gminy, w tym także pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gmina Przechlewo jest obecnie skanalizowana w ponad 90 procentach. Jest to jeden z najlepszych wskaźników w kraju. Zwiększenie przepustowości oczyszczalni, umożliwi podłączenie do niej, kolejnych posesji. To spowoduje, że procent skanalizowania gminy, zwiększy się jeszcze bardziej.

 

 

fot: UG Przechlewo

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content