BĘDZIE REMONT KOLEJNYCH DRÓG W PRZECHLEWIE

4 kwi, 2023 | Przechlewo

Już niebawem, po zimowej przerwie, wznowiony zostanie proces przebudowy dróg w Gminie Przechlewo. Do naprawy wyznaczono ponad 30 odcinków. Część z nich wykonano już w ubiegłym roku. W tym roku prace będą dokończone.

Roboty budowlane podzielono tak, aby w każdym sołectwie przynajmniej jedna droga była naprawiona. Do tej pory zrealizowano już prawie 15 odcinków.

– Jesteśmy już mniej więcej w połowie wykonania naszego programu. Jesienią zeszłego roku zostały zmodernizowane drogi między innymi na terenie sołectwa Sąpolno i w miejscowości Żołna. Teraz jeżeli pogoda pozwoli ruszą prace na ulicy Staroszkolnej, przy nowej remizie, a także w Lisewie i Pawłówku – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Większość z remontowanych odcinków to drogi gruntowe. Utwardzane są one płytami drogowymi. Na ulicach, na których ruch jest wzmożony, wylany zostanie asfalt. Tak będzie na przykład na odcinku przy remizie OSP i nowo zbudowanym Centrum Opiekuńczym, w którym mieści się teraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Remont wszystkich ponad 30 odcinków, ma kosztować łącznie 9,2 mln złotych. Gmina Przechlewo otrzymała na to zadanie rządowe wsparcie w ramach programu Polski Ład. Sięga ono 95 procent wartości inwestycji.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content