BĘDZIE REMONT DROGI ZBOŻE – NOWY DWÓR

20 mar, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Prawie 1,5 kilometrowy odcinek drogi, łączący miejscowości Zboże i Nowy Dwór – będzie remontowany. Gmina pozyskała dofinansowanie na to zadanie. Wszystko ma być gotowe do końca czerwca.

Droga z Nowego Dworu do miejscowości Zboże, to obecnie odcinek utwardzony kamieniem wapiennym. Jej remont będzie polegał na uzupełnieniu ubytków i wylaniu na całość masy asfaltowej. „Na tej drodze mamy dość duży ruch samochodowy. Sporo jest też pieszych. Modernizacja drogi z pewnością poprawi zarówno komfort jak i bezpieczeństwo podróżowania” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Całe zadanie ma kosztować około 800 tys. złotych. 200 tys. – to dofinansowanie, które gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Warto dodać, że tylko w ubiegłym roku Gmina Sępólno Krajeńskie zmodernizowała dwie inne drogi transportu rolnego. Chodzi o odcinki Wałdowo – Toboły oraz Wiśniewa – Kawle. Naprawiono także jeden z odcinków w miejscowości Piaseczno. W samym Sępólnie Krajeńskim, prace drogowe, polegające na modernizacji lub budowie dróg, przeprowadzono na ulicach: Małcużyńskiego, Moniuszki, Mickiewicza, Reymonta, Cichej i Konopnickiej.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content