BĘDZIE POMOC W DOWOZIE NA SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

27 sty, 2021 | Przechlewo

Osoby niepełnosprawne ruchowo oraz seniorzy bez dostępu do własnego środka komunikacji, będą mogli liczyć na pomoc gminy w dowozie na szczepienia przeciwko Covid-19. Gmina Przechlewo zapowiada, że zorganizuje dojazd wszystkim tym, którzy będą go potrzebowali.

Z pomocy samorządu będą mogły skorzystać osoby, które nie są w stanie samodzielnie, ani przy pomocy członków rodziny dotrzeć na szczepienie. „Do przyjmowania zgłoszeń wyznaczyliśmy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Ta instytucja będzie także ustalała terminy wyjazdów na szczepienia. Pomoc dotyczyć będzie przede wszystkim osób niesamodzielnych, nieposiadających własnego środka transportu i niepełnosprawnych” – mówi Jan Gajo, zastępca wójta gminy Przechlewo.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy pierwsze transporty zostaną uruchomione. Nie ma bowiem precyzyjnego terminu rozpoczęcia szczepień seniorów w naszym regionie. Wszystko zależy od tempa dostaw sprowadzanej z zagranicy szczepionki. Komunikaty o rozpoczęciu szczepień i miejscach ich wykonywania, będą publikowane w przyszłości na stronie internetowej Gminy Przechlewo.

 

fot. pixabay.com

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content