BĘDZIE NOWY SAMOCHÓD DLA STRAŻAKÓW Z GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

7 lut, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Jest szansa, że jeszcze w tym roku strażacy ochotnicy z Gminy Sępólno Krajeńskie wzbogacą się o nowy wóz bojowy. Samorząd przystąpił do programu umożliwiającego pozyskanie środków i zakup fabrycznie nowego pojazdu. Miałby on kosztować około 970 tysięcy złotych.

Nowy wóz bojowy ma trafić do jednostki w Komierowie. Samochód, którym dysponują obecnie komierowscy strażacy, trafiłby z kolei do Lutówka. Ten z Lutówka jest już bowiem mocno wysłużony. Ale aby tak się stało, trzeba najpierw zebrać sporą kwotę na zakup takiego sprzętu. Z pomocą przyjdzie tutaj budżet państwa.

– Jest taki program mówiący o tym, że jeżeli gmina zadeklaruje stosowną dotację, to może fabrycznie nowy samochód strażacki zakupić. Na sesji Rady Miejskiej, rada podjęła już stosowną uchwałę o przeznaczeniu 300 tysięcy złotych na dofinansowanie tego zakupu. Będzie to samochód średni. Jego całkowita wartość to 970 tysięcy złotych. Pozostałą część, czyli 670 tysięcy, stanowić będzie dofinansowanie z budżetu państwa, a gmina dołoży tutaj tylko 300 tysięcy złotych. Uważam, że jest to dobra okazja – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Obecnie w Gminie Sępólno Krajeńskie działa sześć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Remizy znajdują się w Sępólnie Krajeńskim, Wałdowie, Lutowie, Lutówku, Komierowie i w Zalesiu. W Sępólnie Krajeńskim działa też jednostka Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

fot. ilustracyjne – serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content