BĘDZIE MODERNIZACJA SZLAKÓW KAJAKOWYCH

29 sie, 2018 | Przechlewo

Do końca listopada na terenie Gminy Przechlewo będzie zbudowanych lub rozbudowanych 10 stanic wodnych. Prace rozpoczną się we wrześniu. Obiekty uzupełnią i tak już bogatą ofertę udogodnień dla kajakarzy i wczasowiczów wypoczywających nad wodą.

Na terenie gminy Przechlewo zmodernizowane będą po dwie przystanie w Żołnie, Nowej Brdzie i Folbryku. Nowe obiekty powstaną natomiast w Suszce, Rudnikach i Starym Klęśniku. Nad jeziorem Końskim na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie zbudowany będzie także nowy, specjalny pomost do wodowania i wyciągania kajaków.

„Cieszymy się z ogromnej popularności rzeki Brdy, ale mamy też inne równie ciekawe szlaki, ot choćby na rzece Rudzie. Stąd pomysł, aby i tam zbudować infrastrukturę dla amatorów czynnego wypoczynku nad wodą” – mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Prace modernizacyjne w większości będą polegały na uzupełnieniu miejsc postojowych w ławostoły, kosze na śmieci lub wiaty chroniące przed deszczem. Dodatkowo w Suszce na przykład utwardzony będzie brzeg rzeki oraz dojazd do parkingu. Szlaki kajakowe zostaną także oznakowane znakami wodnymi.

Całe zadanie ma kosztować prawie 700 tysięcy złotych. 85 procent tej kwoty stanowi dofinansowanie unijne. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Wszystko to w ramach projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe – Brdą wśród natury.

 

 

fot: UG Przechlewo

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content