BĘDZIE MODERNIZACJA PSZOK W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

27 mar, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Najpóźniej do końca lipca gotowy będzie nowo przebudowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Sępólnie Krajeńskim. Gmina pozyskała na to zadanie dofinansowanie zewnętrzne. Prace budowlane już się rozpoczęły.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów to miejsce, w którym składowane są na jakiś czas śmierci posortowane. Można tam przechowywać szkło, plastiki, metale, elektrośmieci i odpady wielkogabarytowe, zanim trafią do utylizacji. Do tej pory w Sępólnie Krajeńskim nie było obiektu, który w sposób zadowalający spełniałby funkcję PSZOK-u. Stąd decyzja, aby w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego punktu tymczasowego, zbudować PSZOK z prawdziwego zdarzenia.

– Na wjeździe do punktu zainstalowana zostanie waga do ważenia odpadów, powstanie zaplecze socjalne, ale będzie też i rampa najazdowa, wokół której będą rozstawione kontenery, do których będzie można rozładowywać przywiezione odpady. Całość będzie też oświetlona i monitorowana – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Takie rozwiązanie ułatwi też mieszkańcom bezpośrednią dostawę dużych odpadów, takich jak zużyte meble, opony czy odpady budowlane.

Przebudowa sępoleńskiego PSZOK-u ma kosztować łącznie 2,4 mln złotych. Dodatkowe 0,5 mln to koszt zakupu kontenerów oraz wyposażenia biura. Całe zadanie jest dofinansowane kwotą 1,7 mln z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prace modernizacyjne wykonuje Zakład Transportu i Usług z Sępólna Krajeńskiego.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Budowa PSZOK w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content