BĘDZIE KONTYNUACJA PRZEBUDOWY DROGI Z LUBNI DO ORLIKA

31 lip, 2022 | Brusy

Jesienią tego roku modernizowany będzie kolejny odcinek drogi z Lubni do Orlika. Samorząd Gminy Brusy pozyskał na ten cel dofinansowanie z budżetu województwa pomorskiego w wysokości 145 tysięcy złotych.

Droga Lubnia – Orlik to ważny odcinek dla mieszkańców – podkreśla Witold Ossowski, Burmistrz Brus. Tamtędy prowadzony jest ruch lokalny, z pominięciem mocno uczęszczanej i niebezpiecznej drogi wojewódzkiej nr 235.  

Pierwsze prace związane z budową asfaltu na odcinku z Lubni do Orlika prowadzono w 2017 roku. – Jeszcze wcześniej wybudowaliśmy tam sieć wodociągową i kanalizacyjną, po czym drogę można było utwardzić kruszywem kamiennym. Stanowi to teraz podbudowę dla asfaltu – wyjaśnia burmistrz. Wówczas, w pierwszym etapie zbudowano kilometr nawierzchni bitumicznej. Kolejne pół kilometra zbudowano w 2021 roku. W tym roku drogowcy wyleją tam następne 500 metrów asfaltu. Szacowany koszt tegorocznych prac to ponad 400 tysięcy złotych. Ostateczna cena będzie jednak znana dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Droga z Lubni do Orlika ma długość prawie 3 kilometrów. Po zakończeniu tegorocznego etapu prac, do utwardzenia asfaltem pozostanie jeszcze 750 metrów. Ten odcinek będzie budowany w momencie otrzymania kolejnego dofinansowania na to zadanie.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content