BĘDZIE JESZCZE LEPSZE I BARDZIEJ NOWOCZESNE

16 gru, 2017 | Sępólno Krajeńskie

211 tysięcy złotych na modernizację targowiska „Mój Rynek” otrzyma Gmina Sępólno Krajeńskie. Samorząd sięgnie po środki dzięki konkursowi grantowemu ogłoszonemu przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Pozyskane pieniądze stanowić będą niespełna połowę wartości planowanych prac. W ramach tej inwestycji zostaną zamontowane na dachu istniejącego obiektu panele fotowoltaiczne, które zasilą w energię elektryczną całe targowisko. „Dzięki temu będziemy mogli rozszerzyć ilość punktów prądowych z których korzystają handlowcy oraz ilość punktów świetlnych. Podłączenie do systemu energii odnawialnej spowoduje także oszczędności w rachunkach za prąd” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

W ramach tego zadania wyremontowany zostanie także parking znajdujący się w okolicach dawnego młyna. Docelowo będzie to miejsce służące nie tylko korzystającym z targowiska, ale także osobom odwiedzającym centrum miasta.  Otoczenie zyska nową estetykę.

Prace ruszą już w przyszłym roku. Wszystko ma kosztować 570 tysięcy złotych, z czego 211 tysięcy to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. 359 tysięcy złotych stanowić będą środki z budżetu Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content