BĘDZIE DOŚWIETLENIE PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH W BRUSACH

12 gru, 2020 | Brusy

Jeszcze w tym roku wykonana będzie modernizacja trzech przejść dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego w Brusach. Nowe rozwiązania poprawią widoczność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo pieszych znajdujących się na pasach lub bezpośrednio przed nimi.

Cała operacja ma kosztować 130 tysięcy złotych. 100 tysięcy to pozyskane przez gminę rządowe dofinansowanie w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Modernizowane przejścia zostaną wyposażone w aktywne systemy poprawy bezpieczeństwa. Są to między innymi: nowe doświetlenia przejść, punktowe elementy odblaskowe, czujnik ruchu wzbudzający dodatkowe oświetlenie w momencie zbliżania się pieszego do przejścia oraz nowe, lepiej widoczne pasy drogowe, wymalowane specjalną farbą.

„To jest projekt pilotażowy w naszym mieście. Zależy nam na tym, aby więcej przejść dla pieszych było tak oznakowanych i dobrze oświetlonych. W pierwszej kolejności rozwiązania takie pojawią się na ulicy Wojska Polskiego. To jest odcinek o dużym natężeniu ruchu” – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus. Warto przypomnieć, że gmina może takie zadania realizować jedynie na własnych drogach. Podobny wniosek o dofinansowanie samorząd składał także na ulice Ogrodową i Armii Krajowej. Niestety ze względu na ograniczone środki, te projekty nie uzyskały dofinansowania. Samorząd już teraz zapowiada, że wznowi starania o dotację, gdy tylko taka możliwość się pojawi. Ulice Armii Krajowej oraz Ogrodowa to ważne ciągi komunikacyjne, tym bardziej, że przebiegają one w pobliżu kompleksu szkolnego i sportowego. W województwie pomorskim, oprócz Brus, podobne dofinansowania otrzymały jedynie: Miasto Człuchów oraz gminy Starogard Gdański i Kobylnica.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content