TO BĘDZIE DOBRY ROK W INWESTYCJACH

28 sty, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Ponad 12 milionów złotych na remonty, budowy i modernizacje planuje wydać w tym roku Gmina Sępólno Krajeńskie. Ratusz zapowiada realizację kilkunastu różnego rodzaju zadań. Część z nich będzie dofinansowana ze środków zewnętrznych.

Na liście gminnych inwestycji kolejny rok z rzędu znalazły się drogi. Jest to kontynuacja Gminnego Programu Budowy Infrastruktury Drogowej. W ramach tego zadania samorząd wybudował lub zmodernizował dotąd już kilkadziesiąt kilometrów ulic osiedlowych, dróg śródpolnych, ciągów pieszych i rowerowych, a także traktów łączących miejscowości.

W tym roku dokończona będzie budowa dróg na osiedlu Jana Pawła II. Wyremontowana zostanie także ulica Przemysłowa w Sępólnie Krajeńskim. Na terenach wiejskich podobne prace prowadzone będą natomiast w Piasecznie, Dziechowie, Świdwiu oraz na kolejnym odcinku trasy Wałdowo – Toboła.

Równie kosztownymi w tegorocznym planie inwestycyjnym będą zadania związane z kulturą. Niebawem rozpocznie się remont sali widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki. Ruszy też budowa świetlicy wiejskiej w Komierowie. „Jeżeli te wszystkie zdania uda się zrealizować, to będzie można powiedzieć, że ten rok był kolejnym rokiem udanych zadań inwestycyjnych” – uważa Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Na koniec roku 2018 zmniejszy się także zadłużenie gminy. Według obliczeń Ratusza wyniesie ono około 6 milionów złotych, co w stosunku do dochodów wyniesie mniej niż 10 procent. Będzie to poziom nieco niższy niż ten, odnotowany w roku 2014, gdy to rozpoczynała się kadencja obecnego samorządu.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content