BĘDĄ ZMIANY W PODATKACH

30 lis, 2017 | Przechlewo

O około 2 procent wzrosną niektóre podatki w Przechlewie. Taką decyzję podjęła Rada Gminy Przechlewo. Podwyżki nie będą jednak dotyczyły wszystkich podatków i opłat lokalnych.

Bez zmian pozostaną wysokości stawek podatku transportowego. Nie będzie też podwyżek w opłacie targowej i podatku od posiadania psa. Zwiększony za to zostanie podatek rolny. Obecnie stawka ta wynosi 52,44zł za kwintal przeliczeniowy żyta. Od nowego roku opłata ta będzie wynosiła 52,49zł. Nieznacznie droższy będzie też podatek od nieruchomości. I tak za budynki mieszkalne opłata wzrośnie o 1 grosz i po zmianach wynosić będzie 0,67zł./m2. Za budynki w których prowadzona jest działalność gospodarcza stawka będzie wyższa o 43grosze i od 1 stycznia wynosić będzie 22,05zł./m2.

„W mojej propozycji złożonej do Rady Gminy nie było wcale podwyżek podatków, jednak radni zdecydowali inaczej” – mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo. „Cieszę się, że udało się zachować na niezmienionym poziomie podatki od środków transportowych. Tę opłatę uiszcza u nas dość pokaźna grupa przedsiębiorców i nie chcielibyśmy ich stracić z powodu zbyt wygórowanych stawek” – dodaje wójt. Z tytułu podwyżek podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego wpływy do budżetu Gminy Przechlewo zwiększą się o 41.000zł.

 

 

grafika: UG Przechlewo

Czytaj cały artykuł
Skip to content