BĘDĄ WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 mar, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Dwie nowe windy powstaną przy budynkach użyteczności publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Pierwsza zostanie uruchomiona w Ratuszu, druga w Bibliotece Publicznej. Obie instalacje będą gotowe jeszcze w tym roku.

Sępoleński samorząd rozstrzygnął już przetarg na te zadania. Prace powinny ruszyć niebawem. Wykonawcy obu tych instalacji mają po kilka miesięcy na zakończenie prac. – Potrzeba na te windy jest związana z tym, że zarówno urząd, jak i nasza biblioteka nie mają skomunikowanych pięter. W zasadzie dostępność dla osób niepełnosprawnych jest tylko na poziomie parterów. Są podjazdy, jest też podnośnik na pierwsze piętro w Urzędzie Miejskim, natomiast pozostałe piętra nie mają takiej komunikacji. W związku z tym jest konieczność wybudowania dla nich takich wind – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Z wind będą mogły korzystać także osoby starsze. Ułatwi im to m.in. korzystanie z biblioteki, której czytelnia znajduje się na najwyższej kondygnacji.

Budowa windy w bibliotece będzie kosztowała 230 tysięcy złotych. Inwestycja w 98 procentach będzie finansowana z Polskiego Ładu. Winda w budynku Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego ma kosztować 715 tysięcy złotych. Pół miliona złotych to środki otrzymane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Reszta pochodzić będzie z budżetu Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content