BĘDĄ PIERWSI HONOROWI OBYWATELE GMINY PRZECHLEWO

6 lip, 2022 | Przechlewo

Profesor Jan Lubiński oraz Joanna Iwankowicz – Concejo będą pierwszymi w historii Honorowymi Obywatelami Gminy Przechlewo. Do tej pory samorząd ten nie przyznawał takich tytułów. Oboje wyróżnieni pochodzą z Przechlewa. Są oni znakomitymi ambasadorami gminy nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Profesor Jan Lubiński to znany onkolog, światowej sławy genetyk. Jego opracowania naukowe, a jest ich ponad 700, cenione są na całym świecie. Jest on autorem kilkudziesięciu patentów z dziedziny medycyny.

Joanna Iwankowicz – Concejo to z kolei graficzka i ilustratorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jej prace znane są nie tylko w Europie, ale także w Kolei, Meksyku i na Taiwanie. Artystka jest także autorką ilustracji do książek polskiej noblistki – Olgi Tokarczuk.

Stosowne uchwały potwierdzające nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo już zostały podjęte. Ogłoszenie nadania i ceremonia wręczenia tytułu dla profesora Jana Lubińskiego odbędzie się 16 lipca podczas Dni Przechlewa. Joanna Iwankowicz – Concejo z przyczyn osobistych nie będzie mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu. Uroczystość wręczenia tytułu dla niej, zaplanowana jest na wrzesień.  

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content