BĘDĄ KOLEJNE REMONTY DRÓG GMINNYCH

17 gru, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Co najmniej dziewięć kolejnych dróg chce wyremontować w przyszłym roku Gmina Sępólno Krajeńskie. Samorząd pozyskał już część środków na te zadania. Wyznaczone do naprawy drogi znajdują się zarówno na terenach wiejskich, jak i w mieście.

– Jeżeli chodzi o miasto to będą realizowane ulice Bajkowa, Radosna, Reja, Prusa i Więcborska. Natomiast jeżeli chodzi o tereny wiejskie, to będziemy realizowali drogi w Trzcianach, Sikorzu, Dziechowie i w Świdwiu. Na większość tych zadań gmina pozyskała dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 95 procent kosztów. Wyjątek stanowi droga w Świdwiu. Na jej budowę chcemy pozyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jest ono przyznawane w wysokości 63 procent – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wszystkie wyznaczone do modernizacji drogi, są obecnie traktami, bądź to gruntowymi, bądź utwardzonymi nietrwałymi nawierzchniami. Po remoncie większość odcinków zyska nawierzchnię asfaltową. Wyjątek stanowią ulice Radosna, Reja i Prusa w Sępólnie Krajeńskim. Tam nawierzchnię stanowić będzie kostka polbrukowa. Przetargi na te zdania będą ogłaszane po nowym roku. Prace powinny ruszyć wiosną.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content