BĘDĄ DARMOWE LEKCJE PŁYWANIA DLA UCZNIÓW Z PRZECHLEWA

22 mar, 2023 | Przechlewo

Trzecioklasiści z Gminy Przechlewo skorzystają z bezpłatnej nauki pływania. Gmina Przechlewo otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia będą się odbywały na basenie w Człuchowie.

Z oferty będą mogły skorzystać dzieci w wieku 9 lat, uczący się w szkołach w Przechlewie i Sąpolnie. Chodzi o 45 trzecioklasistów. – Chcemy, aby nasze dzieci miały możliwość nauki pływania. Zwiększy to bezpieczeństwo naszych małych mieszkańców, a potem oczywiście dorosłych. Szczególnie, że nasza gmina ma ponad 33 jeziora i w sezonie letnim większość naszych najmłodszych spędza ten czas nad wodą, więc ważne jest dla nas to bezpieczeństwo, aby nasze dzieci umiały pływać – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Zajęcia będą organizowane jeszcze w tym roku szkolnym. Każdy uczeń odbędzie dziesięć półtoragodzinnych kursów. Lekcje będą bezpłatne. Darmowy będzie także dowóz na basen i z powrotem. Koszty całej akcji poniosą: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gmina Przechlewo.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content