AWANSE ZAWODOWE NAUCZYCIELI W BRUSACH

2 wrz, 2022 | Brusy

Dziesięcioro nauczycieli pracujących w jednostkach oświatowych Gminy Brusy otrzymało akty nadania stopnia awansu zawodowego.

W ubiegłym tygodniu Małgorzata Bielang, Pomorski Kurator Oświaty wręczyła w Kościerzynie akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego ośmiorgu nauczycielom: z SP nr 1 w Brusach – Iwonie Cuppie – Zblewskiej, Barbarze Ostrowskiej, Justynie Meller, z Przedszkola nr 1 w Brusach – Sylwii Ostrowskiej, z SP w Czyczkowach – Annie Rodzie, z SP w Kosobudach – Arkadiuszowi Priebie, z SP w Czapiewicach – Joannie Cupie – Frąckowiak, Katarzynie Olszewskiej.

W środę (31.08) akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego z rąk Witolda Ossowskiego, Burmistrza Brus, otrzymało kolejnych dwoje pedagogów – z Przedszkola nr 1 w Brusach – Marta Trzebiatowska i  SP w Kosobudach – Adam Cupa.

– Awans zawodowy jest odzwierciedleniem posiadanego stażu pracy, ale też zdobytych umiejętności i kwalifikacji. Przekłada się również na wzrost wynagrodzenia – mówi Jacek Bruski, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Brusach.

Do wczoraj w polskim systemie oświaty funkcjonowały cztery stopnie awansu zawodowego: stażysta, nauczyciel kontraktowy, nauczyciel mianowany oraz nauczyciel dyplomowany. Od 1 września nowo przyjęty do pracy nauczyciel odbywa przygotowanie do zawodu nauczyciela. Po czterech latach pracy może on ubiegać się o nadanie stopnia nauczyciela mianowanego. Po kolejnych sześciu latach, może on starać się o tytuł nauczyciela dyplomowanego.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content