ATRAKCYJNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ

10 lip, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Bezpieczne plaże, wypożyczalnia sprzętu wodnego i doskonałe walory krajobrazowe – to oferta Gminy Sępólno Krajeńskie na spędzenie tutaj wakacji lub krótkiego urlopu. Wszystkie atrakcje są w pełni dostępne dla mieszkańców i turystów. Jeszcze w tym miesiącu oferta zostanie wzbogacona o profesjonalną infrastrukturę na polu biwakowym.

Jednym z najbardziej popularnych kąpielisk jest plaża nad jeziorem Sępoleńskim, położona nieopodal centrum miasta. Jest to obiekt strzeżony przez ratowników wodnych. Kąpielisko posiada wydzielony brodzik dla dzieci oraz atrakcje wodne dla nieco starszych. Na miejscu znajduje się także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Do dyspozycji urlopowiczów są rowery wodne, kajaki oraz nowo zakupione żaglówki – mówi Marek Chart, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

Jeszcze w tym miesiącu do użytku oddany zostanie budynek socjalny na polu namiotowym przy tak zwanej starej plaży. To miejsce znajdujące się 200 metrów dalej od wspomnianego wyżej kąpieliska. Nowy obiekt został wyposażony w prysznice, toalety oraz stanowiska do zmywania naczyń. Będzie tam także możliwość podłączenia się do skrzynek prądowych. Z obiektu korzystać będą mogły osoby wypoczywające na polu namiotowym. Tak zwana stara plaża to również doskonałe miejsce do kąpieli. Jest tam też atrakcyjna wieża widokowa i Eko-Baza, czyli miejsce w którym można rozpalać ogniska, urządzać pikniki oraz grać w siatkówkę plażową.

Trzecim polecanym do plażowania miejscem jest kąpielisko nad jeziorem Juchacz. Znajduje się ono kilkaset metrów od drogi powiatowej Sępólno Krajeńskie – Lipka. Położony w lesie akwen oferuje czystą i ciepłą wodę. Na miejscu znajduje się także pole biwakowe oraz miejsce do piknikowania.

 

 

fot: UM w Sępólnie Krajeńskim

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content