ARTYSTYCZNY SIERPIEŃ W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

17 lip, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Kombi Łosowski, Entfloria, Bartas Szymoniak, to tylko część z artystów, którzy wystąpią w sierpniu w Sępólnie Krajeńskim. Gotowy jest już kalendarz wydarzeń muzycznych na drugi miesiąc wakacji.

Pierwszy z cyklu sierpniowych koncertów odbędzie się w piątek (4.08) o godzinie 20.00 na sępoleńskim molo. Wówczas to swoje umiejętności zaprezentuje grupa Rock’n’Feller. Ci sami artyści wystąpią w Sępólnie Krajeńskim również 26 sierpnia. W niedzielę (6.08) kolejna muzyczna uczta na molo. – Wsłuchiwać będziemy się w autorską muzykę Entflorii, która wystąpi o godzinie 18.00 i Bartasa Szymoniaka, którego koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Entfloria oczarowała publiczność podczas ubiegłorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego, natomiast Bartas zaprezentował się młodzieży na spotkaniu w ramach Sępoleńskiej Akademii Sukcesu. Eklektyczna i lekko psychodeliczna muzyka Entflorii oraz beat rockowe przeboje wokalisty współpracującego wcześniej ze Sztywnym Palem Azji, to doskonała mieszanka dla tych, którzy cenią nietuzinkowe połączenia – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Na 8 sierpnia i 9 sierpnia – zaplanowano atrakcje dla maluchów. W pierwszym dniu o godzinie 16.00 na molo będzie można obejrzeć spektakl – „Muzyczne Zoo”. Z kolei 9 sierpnia o godzinie 10.00 w ogrodzie artystycznym przy CKiS rozpocznie się doroczne „Śniadanie na Trawie”. Tym razem tematem przewodnim będą Smerfy. Tego samego dnia o 16.00 Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawy: „W poszukiwaniu Królowej Bajki” oraz „Królestwo Baśni i legend”.  

11 sierpnia na Placu Wolności będzie można obejrzeć dwa widowiska plenerowe – o godz. 19.00 „Podróż dookoła świata”, a o 20.00 „Czas Wilka”. 12 sierpnia w muszli koncertowej przy sępoleńskiej plaży odbędzie się muzyczna bitwa didżejów. Początek – godz. 20.00.

W niedzielę – 13 sierpnia – zapraszamy na koncert tegorocznej gwiazdy Dni Sępólna Krajeńskiego. O godzinie 21.00 na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji wystąpi formacja Kombi Łosowski. Występowi artystów towarzyszyć będzie pokaz laserowy „Zaczarowane miasto”.

Przed występem gwiazdy wieczoru, muzycznie zaprezentują się mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego. Będą oni śpiewali wspólnie najnowszy przebój pt. „To Sępólno – moje miasto”. – Postaramy się stworzyć wielopokoleniowy chór, przy jak wierzymy, pomocy mieszkańców – zachęca Michał Pick. Utwór niebawem zostanie opublikowany w internecie. Organizatorzy liczą, że mieszkańcy, do dnia jego premiery, nauczą się tekstu i melodii.

Finałem sierpniowych atrakcji muzycznych będzie koncert muzyki cygańskiej w wykonaniu Heleny Rutkowskiej. Artystka wystąpi 27 sierpnia o godzinie 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Wałdowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content