ARTYSTYCZNE LATO W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

28 maj, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Koncerty, widowiska, a nawet spektakle dla najmłodszych. Wszystko to czekać będzie na tych, którzy zechcą latem odwiedzić Sępólno Krajeńskie. Centrum Kultury i Sztuki zapowiada już pierwsze wydarzenia przygotowywane na tegoroczne wakacje.

Cykl imprez letnich zainauguruje koncert kubańskiego zespołu TropiCupa. Odbędzie się on 22 czerwca w ramach Muzycznych Podróży po Świecie. To egzotyczne widowisko będzie można oglądać na sępoleńskim molo. Następne koncerty zaplanowano na 4 i 18 lipca. Na molo wystąpią kolejno Quentin Kovalsky (muzyka filmowa) oraz Eric Hanson (muzyka bluesowa). 26 lipca w tym samym miejscu wystąpi Iwona Węgrowska. 2 sierpnia w Sępólnie Krajeńskim swoje umiejętności zaprezentuje Jean Marx-Santell. Jest to gitarzysta pochodzący z Haiti.

Najważniejsze wydarzenia muzyczne zaplanowane są jednak na Dni Sępólna Krajeńskiego. W tym roku koncert galowy odbędzie się 10 sierpnia. Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Kowalska. Jej koncert rozpocznie się o godzinie 21.00. Wcześniej na scenie zaprezentuje się także, doskonale znana miejscowej publiczności, formacja Rock’n’feller.

Sępoleńskie Lato Artystyczne to również cykl teatrów ulicznych skierowanych do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych odbiorców kultury przygotowaliśmy spektakle „Morskie opowieści”, „Sokrates w piaskownicy” oraz „Zapomniana historia” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Wstęp na wszystkie te wydarzenia będzie bezpłatny. Szczegółowy harmonogram imprez zostanie opublikowany niebawem na stronie internetowej sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki, Urzędu Miejskiego oraz w lokalnych mediach.

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content