AMBASADOR DANII W PRZECHLEWIE

23 kw., 2018 | Przechlewo

Ole Egberg Mikkelsen – Ambasador Królestwa Danii w Polsce, był z wizytą w Przechlewie. To rutynowe spotkanie z przedstawicielami firm duńskich oraz posiadających kapitał duński w naszym kraju. W powiecie człuchowskim działa bowiem duże przedsiębiorstwo z branży rolno – spożywczej.

Do niedawna Poldanor i Prime Food, a teraz jako jedna marka Goodvalley – to konsorcjum zajmujące się hodowlą trzody chlewnej, uprawą roślin, produkcją mięs, a nawet energii elektrycznej z biogazu. Firma ma swoją centralę w Danii. W Przechlewie znajduje się natomiast główna jej siedziba na Polskę. W naszym kraju Goodvalley zatrudnia 1350 osób. To właśnie ta firma była celem wizyty ambasadora.

„W Polsce działa obecnie około 500 duńskich przedsiębiorstw, które zatrudniają łącznie 50 tysięcy ludzi. W swojej pracy staram się odwiedzić jak największą ilość naszych inwestorów. Te przedsiębiorstwa, z duńskim kapitałem, dla nich jest charakterystyczne to, że są zaangażowane i związane z lokalnymi społecznościami. W większości są też zarządzane przez polskich menagerów” – mówił podczas konferencji prasowej, Ole Egberg Mikkelsen.

Podczas spotkania władze spółki Goodvalley zapowiedziały, że rozważają możliwość wejścia na duńską giełdę. Pozwoli to tej firmie dalszy rozwój, także na nowych rynkach.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content