AKTYWNIE, ZDROWO I SPORTOWO – PROPOZYCJE CSIR

17 wrz, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Propozycje zajęć sportowo-rekreacyjnych dla prawie wszystkich grup wiekowych ma Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Trwają zapisy chętnych na treningi organizowane w roku szkolnym 2021/2022.

Początek roku szkolnego to wznowienie zajęć dla uczniów w ramach wychowania fizycznego. Po wakacyjnej przerwie ruszyły także treningi w sekcjach MLKS „Krajna”. Niezależnie od tego mieszkańcy mogą skorzystać też z oferty przygotowanej przez CSiR.

Na liście propozycji są między innymi zajęcia ruchowe w formie gier i zabaw dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Organizowane są one raz w tygodniu i są bezpłatne. Działalność wznowiła także dziecięca szkółka tenisa ziemnego. Te zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Ruszyły także czwartki lekkoatletyczne. W tym roku mogą w nich uczestniczyć uczniowie z klas II-VIII.  

Klub sportowy „Krajna” zaprasza natomiast dzieci do sekcji: tenisa stołowego, piłki nożnej, siatkówki, sekcji żeglarskiej, a także do sekcji szachowej i warcabowej.     

Dorośli w CSiR mogą zapisać się na aerobik dla pań. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19.00. – Zajęcia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie zapraszam do zapisów – zachęca Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

W ofercie sępoleńskiego CSiR są też zajęcia dla grupy wiekowej 40+. Są to treningi o umiarkowanej intensywności. Przez cały dzień czynna jest też siłownia i korty tenisowe. Działalność wznowiła także strefa odnowy biologicznej.

Miłośnicy żeglarstwa mogą też skorzystać z wypożyczalni sprzętu działającej przy plaży miejskiej. Mimo, iż sezon turystyczny już się zakończył, wypożyczalnia jeszcze przez jakiś czas będzie działała. Jest on czynna w weekendy, wtedy gdy warunki pogodowe pozwalają na bezpieczne żeglowanie. Szczegółowe informacje na temat zapisów i zasad działalności poszczególnych sekcji udzielane są w sekretariacie Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim lub bezpośrednio u instruktorów. 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content