AKCJA „WĘDRUJĄCE KAMIENIE”

24 maj, 2022 | Brusy

Czym są uzależnienia i co może do nich doprowadzić? Odpowiedzi na te pytania można poszukać w Brusach. Ruszyła tam akcja „Wędrujące Kamienie”. Dzieci, podopieczni miejscowej Placówki Wsparcia Dziennego, przygotowały i ukryły kolorowe kamienie z informacjami dotyczącymi profilaktyki uzależnień. Zadaniem mieszkańców jest teraz ich odnalezienie.

Akcja przypomina nieco poszukiwanie wielkanocnych jaj, przy czym tutaj trzeba odnaleźć jak największą ilość kolorowych kamieni. Każdy z nich należy sfotografować i umieścić na swoim profilu facebookowym oznaczając jednocześnie profil akcji: https://www.facebook.com/Projekt-Centrum-Us%C5%82ug-Spo%C5%82ecznych-w-Brusach-107371898398369

– Nie chciałabym zdradzać szczegółów, gdzie kamienie będą umieszczone. Na pewno część będzie się znajdowała przy instytucjach, a także na terenach zielonych. Na pewno będzie to jakiś park, jakiś plac zabaw – podpowiada Daria Tysarczyk, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego w Brusach, a jednocześnie koordynatorka akcji.

Kamienie są bardzo charakterystyczne, ponieważ są one pomalowane. Część z nich zawiera hasła, inne mają przyklejone kody QR, które można zeskanować i dotrzeć tym samym do przygotowanych wcześniej spotów i informacji, które wyświetlą się na ekranie smartfona. Wszystkich kamieni jest 50. Osoby, które odnajdą ich jak najwięcej i udokumentują to na facebooku, otrzymają atrakcyjne nagrody. Akcja potrwa do 3 czerwca.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content