AKCJA SPEŁNIENIE MARZEŃ NAJMŁODSZYM PARAFIANOM

20 gru, 2017 | Przechlewo

18 dzieci z najbiedniejszych rodzin w Przechlewie otrzyma paczki ufundowane przez innych mieszkańców miejscowości. Miejscowa parafia wraz z Radą Parafialną zorganizowały akcję „Spełnienie marzeń najmłodszym parafianom”. Wymarzone prezenty dotrą do dzieci w wigilię.

Akcja miała niecodzienną formułę. Na choince ustawionej w kościele Świętej Anny zawisły bombki na których wypisane były prezenty o jakich marzą dzieci. Był też wiek i imię konkretnego dziecka. W trakcie jednej z mszy ogłoszono, że każdy, kto chce wspomóc akcję, może zabrać jedną bombkę do domu i ufundować zapisany na niej prezent. „Na liście były klocki Lego, domki dla lalek, bluza sportowa, deskorolka, a nawet perfumy” – mówi ksiądz Krzysztof Jakubek, Proboszcz Parafii w Przechlewie.

Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania, bo bombki zniknęły w ciągu kilku minut. Anonimowi darczyńcy zakupili wszystkie zapisane na nich prezenty. Zostaną one dostarczone konkretnym dzieciom w dniu wigilii. Zrobi to sam Święty Mikołaj. Parafia zbiera także słodycze, książki i zabawki dla dzieci na Ukrainie. Dobrowolne przedmioty przynoszą mali parafianie z Przechlewa w drodze na nabożeństwo roratnie. Zebrane w ten sposób dary jeszcze przed świętami zostaną przekazane do katolickiej parafii w Łopatyniu koło Lwowa na Ukrainie.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content