AKCJA DARMOWY LISTOPAD

16 lis, 2020 | Sępólno Krajeńskie

Na wirtualne zwiedzanie polskich rezydencji królewskich zaprasza Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Placówka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Darmowy listopad”. Jest to zestaw wydarzeń o charakterze edukacyjnym udostępniany odbiorcom on-line.

Projekt przygotowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma on promować najważniejsze polskie zabytki. Ze względu na pandemię koronawirusa cała akcja prowadzona jest on-line. „Darmowy listopad to innowacyjna forma edukacji poprzez sztukę, która zwiększa dostępność do narodowych instytucji kultury oraz przyczynia się do wzrostu uczestnictwa w kulturze szczególnie wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Czekają na Państwa wirtualne spacery po muzeach, webinaria, historyczna debata oraz 500 wirtualnych lekcji dla szkół przygotowanych przez najsłynniejsze rezydencje królewskie w Polsce” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Wykaz terminów publikacji oraz linki do wydarzeń są udostępniane na bieżąco poprzez stronę internetową sępoleńskiego CKiS: http://www.ckissepolno.com.pl/  oraz poprzez profil facebookowy placówki: https://www.facebook.com/ckissepolno Dostęp do zajęć edukacyjnych jest bezpłatny. Do tej pory udostępniono już wirtualną lekcję w Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz w Muzeum Zamkowym w Malborku.

 

grafika: CKIS w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content