AGROTURYSTYKA NA MEDAL

25 lis, 2017 | Przechlewo

Jedno z najlepszych gospodarstw agroturystycznych w województwie pomorskim znajduje się w Przechlewie. Państwo Danuta i Waldemar Hinc zajęli trzecie miejsce w plebiscycie ogłoszonym przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Nagrodę przyznano między innymi za komunikatywność gospodarzy, infrastrukturę techniczną, komfort wypoczynku i bezpieczeństwo.

Państwo Hinc prowadzą swoje gospodarstwo w Przechlewie, przy ulicy Człuchowskiej 46a. Jest to „zacisze” nie tylko ze względu na nazwę gospodarstwa, ale także na obszar, który otacza dom i zagrodę. 2,5 hektarowe obejście obsiane trawą, ze stawami, mostkami, wyspą dla zakochanych, miejscem na ognisko i doskonałym placem zabaw powoduje, że chętnych na wypoczynek w tym miejscu nie brakuje. „Sezon turystyczny trwa u nas praktycznie cały rok” – mówi pani Danuta. „Nawet teraz są goście w pokojach” – dodaje.

Niezwykłe walory turystyczne Gminy Przechlewo sprawiają, że można tu wypoczywać w każdym okresie. Latem do dyspozycji gości są 33 jeziora i najsłynniejsza w tej części Polski rzeka Brda. Jesień to wyprawy na grzyby i podpatrywanie dzikich zwierząt. Zima to z kolei kuligi i ogniska na śniegu. Wiosna to dobra pora na bieganie w terenie. Mąż pani Danuty jest także trenerem, co z kolei przyciąga do ich gospodarstwa wielu amatorów sportu. Gospodarstwo może jednorazowo przyjąć 12 osób. Strona internetowa: http://www.zacisze.net.pl/

 

 

fot: Agroturystyka „Zacisze”

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content