ABSOLUTORIUM ZA ROK 2021 UDZIELONE

26 maj, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Jednogłośnie Rada Miejska w Sępólnie Krajeńskim udzieliła burmistrzowi miasta absolutorium z wykonania budżetu za rok 2021. Dzisiaj odbyła się sesja w tej sprawie. Uczestniczyło w niej 14 radnych

Ubiegłoroczne dochody Gminy Sępólno Krajeńskie osiągnęły poziom prawie 98 milionów złotych. Wydatki były o ponad 1,5 mln złotych mniejsze. 17 procent budżetu przeznaczono na inwestycje.

– Większość tych zadań była oczywiście wsparta środkami zewnętrznymi, co też pozwoliło nam na zwiększenie skali realizacji inwestycji. W tym zakresie miniony rok możemy zaliczyć do lat w miarę udanych – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Na liście największych zadań znalazły się m.in.: zakończenie rewitalizacji strefy śródmiejskiej, przebudowa ulic: Matejki, Bergera, Bukowej i Pokrzywnickiego w Sępólnie Krajeńskim oraz dróg Niechorz – Sikorz, Lutowo – Radońsk oraz dróg lokalnych w Piasecznie i Wilkowie. Rozpoczęto też budowę głównej drogi prowadzącej przez miejscowość Wysoka Krajeńska oraz przebudowę ulicy Wyspiańskiego w Sępólnie Krajeńskim. Obecne zadłużenie miasta stanowi nieco ponad 12 procent wszystkich wydatków budżetowych.

 

 

fot. UM w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content