ABSOLUTORIUM UDZIELONE JEDNOGŁOŚNIE

31 maj, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Jednogłośnie, bez głosu sprzeciwu, Rada Miejska w Sępólnie Krajeńskim, udzieliła Burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za rok 2016. Zdaniem radnych, budżet został wykonany prawidłowo. Zastrzeżeń nie wniosły także organy kontrolne.

Ubiegłoroczny budżet Gminy Sępólno Krajeńskie zamknął się po stronie dochodów kwotą ponad 59 mln zł. Po stronie wydatków było to 57 mln. Na inwestycje wydano 8 procent całego budżetu.

Najwięcej pieniędzy pochłonęły wydatki związane z remontami dróg. Kosztowały one łącznie ponad 3,9 mln zł. Prace prowadzono między innymi na odcinkach: Wałdowo – Toboła, Wiśniewa – Kawle, w miejscowości Piaseczno oraz na drogach osiedlowych w samym Sępólnie Krajeńskim. Chodzi o ulice:  Małcużyńskiego, Moniuszki, Cichą, Reymonta, Mickiewicza, Konopnickiej i 27 Stycznia. Remontowano, budowano lub współfinansowano także budowy chodników we Włościborzu, Wałdowie, Kawlach oraz na ulicy Sportowej i Komierowskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Na liście inwestycji znalazły się również: remont dachu na Zespole Szkół nr 1, termomodernizacja szkoły w Zbożu, budowa oświetlenia ulicznego na ulicy Rzecznej i Składowej, a także zakup 30 zestawów komputerowych do szkół. Ostatnie zadanie, zrealizowane zostało z budżetu obywatelskiego.

„Po ilości inwestycji widać, że był to budżet dobry. To zasługa przede wszystkim radnych, sołtysów, dyrektorów, urzędników Ratusza i wszystkich, którzy pracowali nad jego realizacją” – ocenia Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Waldemar Stupałkowski

Zadłużenie Gminy Sępólno Krajeńskie na koniec roku 2016 wyniosło niecałe 15 procent. W stosunku do roku 2015 zmniejszyło się ono o 1,5mln zł.

 

 

fot: UM Sępólno Krajeńskie

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content