ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA BRUS UDZIELONE

29 cze, 2022 | Brusy

Rada Miejska w Brusach większością głosów udzieliła burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu. Głosowanie w tej sprawie odbyło się dzisiaj (29.06) podczas sesji Rady Miejskiej.

Ubiegłoroczny budżet Brus zamknął się nadwyżką w wysokości około 950 tysięcy złotych. Zarówno dochody, jak i wydatki, przekroczyły 100 milionów złotych. Na inwestycje przeznaczono ponad 20 milionów złotych. Na liście zrealizowanych zadań znalazło się około 20 pozycji. – Były to inwestycje realizowane przede wszystkim w zakresie transportu i łączności. Mam tutaj na myśli zwłaszcza inwestycje drogowe, a wśród nich między innymi budowę ulic na osiedlu Słonecznym w Brusach, budowę ulicy Polnej, ale też ostatnio zakończoną budowę ulicy Długiej w Męcikale, czy ulicy Kościelnej w Kosobudach – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Wśród inwestycji znalazła się też przebudowa budynku starej szkoły. Po rewitalizacji i dostosowaniu obiektu do nowych funkcji, uruchomiono tam Środowiskowy Dom Samopomocy oraz „Centrum Usług Społecznych”.

– Miniony rok był trudny ze względu na trwającą pandemię. Wiemy, że wzrastały ceny i koszty realizowanych zadań inwestycyjnych, co wymuszało zmiany w budżecie i szacowanie na nowo niektórych zadań inwestycyjnych – dodaje burmistrz. Zadłużenie Gminy Brusy na koniec ubiegłego roku wyniosło bezpieczne 22 procent.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content