80 LAT MLKS KRAJNA – ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI

19 wrz, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Największy sępoleński klub sportowy ma już 80 lat. Z tej okazji już w najbliższą sobotę (22.09) w mieście odbędą się duże uroczystości. Początek – godzina 13.00

Jubileusz zainauguruje Msza Święta w kościele p.w. Św. Bartłomieja. Później zorganizowany zostanie przemarsz zawodników, działaczy i zaproszonych gości. Uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami miasta na strasie od kościoła do stadionu. O 15.00 w hali sportowej Krajna Arena rozpocznie się część oficjalna. Będzie to okazja do wspomnień oraz wręczenia upominków. „Specjalnie na tę okazję mamy wykonany medal okolicznościowy. Chcemy uhonorować około 180 osób” – mówi Radosław Lipiński, prezes MLKS Krajna. Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie także najnowsza publikacja o historii klubu. Jest to uzupełnienie tej, wydanej 10 lat temu na 70-cio lecie Krajny. Najnowsza pozycja opisuje ostatnie 10 lat jej działalności.

W 80-letniej historii sępoleńskiego klubu przez jego szeregi przewinęły się tysiące sportowców. MLKS Krajna dochował się nawet medalistów olimpijskich.

Obecnie w klubie działa 7 sekcji:

– sekcja piłki nożnej,

– sekcja piłki siatkowej,

– sekcja lekkoatletyczna,

– sekcja szachowo – warcabowa,

– sekcja żeglarska,

– sekcja tenisa stołowego,

– sekcja podnoszenia ciężarów.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content