77. ROCZNICA POWROTU PRZECHLEWA DO POLSKI

25 lut, 2022 | Przechlewo

Uroczysta msza święta, ceremonia złożenia kwiatów i wykład historyczny – to główne punkty programu tegorocznych obchodów jubileuszu powrotu Przechlewa do Polski. Pod koniec II Wojny Światowej, 28 lutego 1945 roku, po latach wojennej, a wcześniej także zaborowej zawieruchy, miejscowość ponownie znalazła się w granicach państwa polskiego. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbędą się w najbliższą niedzielę (27.02).

Całość rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny. Zostanie ona odprawiona o godzinie 11.00 w kościele św. Anny. Po mszy, przed pomnikiem „Za Naszą i Waszą Wolność”, złożone zostaną kwiaty. O 12.00 w bibliotece rozpocznie się okolicznościowa akademia.

– Będzie można posłuchać wykładu pana Mścisława Wikaryjczaka na temat okresu powojennego na terenie naszej gminy. Będą też występy dzieci. Zapraszam zatem wszystkich naszych mieszkańców i gości – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. W miejscowym „Kinie za Rogiem” odbędą się też projekcje Polskiej Kroniki Filmowej.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content