Kolejna edycja akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo” już za nami. Przechlewski Park Dzieci powiększył się o kolejne 71 drzewek. Łącznie rośnie tam już ponad 200 lip i dębów.

Akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo” organizowana była w Przechlewie już po raz drugi. Rodzice najmłodszych mieszkańców gminy mogą z tej okazji posadzić drzewo na pamiątkę narodzin swojego dziecka. Z uwagi na to, że to nowa inicjatywa, pozwolono także na posadzenie drzew na cześć dzieci również nieco starszych. I tak swoje pamiątki w nowo powstającym parku mają nawet 6-latkowie.

„Akcja w gminie Przechlewo bardzo dobrze się przyjęła. Będziemy chcieli ją kontynuować również w kolejnych latach” – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Partnerem akcji są Lasy Państwowe. Miejscowe nadleśnictwo przygotowuje między innymi odpowiednie sadzonki i sprzęt do ich posadzenia. „Kiedy w zeszłym roku przystępowaliśmy do akcji nie spodziewaliśmy tak dużego odzewu ze strony społeczeństwa. Ta ilość uczestników jest naprawdę imponująca. Śmiało możemy powiedzieć, że to nie jest jedno drzewko dla jednego dziecka. To jest las dla całej społeczności młodego pokolenia przechlewian” – mówi Ireneusz Jażdżewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Niedźwiady. 

Każde posadzone drzewko opatrzone jest tabliczką z numerem porządkowym. Każde dziecko z kolei otrzymuje certyfikat poświadczający to, że drzewko zostało posadzone własnoręcznie przez rodzica. Od teraz każdy mały właściciel drzewka musi o nie dbać. Za kilkanaście lat w miejscu gdzie dzisiaj jest jeszcze pole, powstanie mały park. Za lat kilkadziesiąt będzie tam duży las pełen dębów – sadzonych na cześć chłopców oraz lip – sadzonych na cześć dziewczynek.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu