60 MIĘDZYNARODOWY SPŁYW KAJAKOWY

15 lip, 2015 | Przechlewo

Już w najbliższą sobotę (18.07) wyruszy z Przechlewa jeden z najstarszych spływów kajakowych w Polsce. Impreza z przerwami organizowana jest od roku 1937. Obecnie jest to wydarzenie rangi międzynarodowej.

Spływ kajakowy rzeką Brdą trwa osiem dni. Jego uczestnicy wyruszają z Przechlewa i etapami docierają aż do Bydgoszczy. Co roku w wydarzeniu bierze udział ponad sto osób. „Najczęściej są to nasi, wieloletni miłośnicy tej imprezy” – mówi Dariusz Szopiński, inspektor ds. inicjatyw gospodarczych i promocji w Urzędzie Gminy w Przechlewie. W wydarzeniu może wziąć udział jednak każdy. Wśród stałych bywalców są też goście zza granicy. Zbiórka zawodników zaplanowana jest na sobotę (18.07). Wszyscy spotkają się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji nad jeziorem Końskim w Przechlewie. Pierwszy dzień poświęcony będzie organizacji imprezy. W niedzielę (19.07) kajakarze wyruszą na trasę. Rzekę Brdę pokonywać będą wg harmonogramu:

19.07 (niedziela):  Przechlewo – Małe Swornegacie

20.07 (poniedziałek): Małe Swornegacie – Czernica

21.07 (wtorek): Czernica – Woziwoda

22.07 (środa): dzień odpoczynku

23.07 (czwartek): Woziwoda – Gołąbek

24.07 (piątek): Gołąbek – Nogawica

25.07 (sobota): Smukała – Bydgoszcz.

 

Imprezie towarzyszyć będą także liczne, popołudniowe atrakcje. Uczestnicy spływu wezmą udział między innymi w turnieju piłki siatkowej, zawodach strzeleckich i turnieju badmintona. Wpisowe przeznaczone zostanie na pokrycie kosztów imprezy (transport bagaży, obiady, ubezpieczenie).

 

Więcej na stronie organizatora: http://www.brda2006.one.pl/

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content