32. FINAŁ WOŚP RÓWNIEŻ W KOCZALE

27 sty, 2023 | Koczała

Koncert, licytacje, kwesty i wspólna zabawa. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koczale już zaprasza na niedzielny finał tego wydarzenia. Wolontariusze liczą na to, że do akcji przyłączy się jeszcze więcej mieszkańców niż przed laty.

Kwestowanie rozpocznie się o godzinie 8.00. Od tego momentu na ulicach Koczały i okolicznych miejscowości, będzie można spotkać wolontariuszy. O 12.00 nad jeziorem Dymno odbędzie się morsowanie. O 16.00 rozpocznie się zabawa w sztabie. W tym roku będzie nim Gminny Ośrodek Kultury. A tam – mnóstwo atrakcji dla każdego – zapowiada Jolanta Sylwia Wysocka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale.

– Podczas koncertu zawsze trwają jakieś licytacje, zawsze trwają jakieś wspólne zabawy, pokazy, włączają się w to uczniowie, dzieci, harcerze, młodzież, którzy przychodzą, śpiewają, tańczą, grają, więc to jest taki żywiołowy koncert – dodaje dyrektor.

Całość zakończy tradycyjne światełko do nieba. W Koczale ma ono bardzo oryginalną formułę.

– Nasze światełko od lat jest robione ze świątecznych choinek, które zbierają strażacy w całej gminie. Jest ono ekologiczne, nie straszy zwierząt, a przy okazji zbieramy wszelkiego rodzaju śmieci, niepotrzebne po świętach i wykorzystujemy je – mówi Wysocka.

Wielkie ognisko z choinek, a także świetlny napis „Koczała”, zapłonie punktualnie o godzinie 20.00. W tym roku w Koczale do udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowało się 30 wolontariuszy. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

 

 

grafika: sztab WOSP w Koczale

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content