25 LAT WANDZINA – ZAPOWIEDŹ UROCZYSTOŚCI

18 maj, 2017 | Przechlewo

Otwarcie nowo wyremontowanego pałacu, wręczenie medali „Ludzie dla Ludzi” oraz konferencje naukowe – to tylko niektóre z punktów programu, związanego z uroczystościami jubileuszowymi w Wandzinie. W tym roku tamtejszy Ośrodek Readaptacji „Eko – Szkoła Życia” obchodzi 25 lecie działalności.  Główne uroczystości odbędą się w piątek (19.05) o godzinie 9.00

Całość rozpocznie Msza Święta celebrowana przez Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasynę. W wydarzeniu mają wziąć udział przedstawiciele rządu oraz władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Będą też występy artystyczne i niespodzianki przygotowane przez podopiecznych placówki. Jednym z punktów programu będzie także otwarcie pałacu. Jest to najstarszy obiekt na terenie ośrodka. Jako zabytek, przeszedł on gruntowny remont. Podobnie jak wcześniej, będzie służył pacjentom.

Ośrodek Readaptacji „Eko-Szkoła Życia” w Wandzinie został założony latem 1992 roku. Na początku był tam jedynie zdewastowany pałac. Przez 25 lat ośrodek rozbudowywał się. Obecnie placówka jest najlepszą w Polsce, zajmującą się leczeniem uzależnień i opieką nad chorymi na AIDS. Od kilku lat ośrodek prowadzi także oddział dla osób chorych na Alzheimera. Eko – Szkoła Życia prowadzi też programy wychodzenia z bezdomności. Młodzież z okolicznych szkół, może korzystać z licznych programów edukacyjnych, organizowanych przez placówkę. W Eko – Szkole Życia przebywa prawie 180 pacjentów z całego kraju.

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content