23. ŚWIATOWY ZJAZD KASZUBÓW ODBĘDZIE SIĘ W BRUSACH

14 paź, 2021 | Brusy

Tysiące Kaszubów z Polski i z zagranicy przyjadą w przyszłym roku do Brus. To właśnie ta Gmina będzie gospodarzem 23. Światowego Zjazdu Kaszubów. Klëka – symbol organizatora wydarzenia jest już w Brusach.

Dokładny termin przyszłorocznego zjazdu Kaszubów nie jest jeszcze określony. Wiadomo, że będzie to druga połowa lipca. Wówczas to, gospodarze spodziewają się prawdziwego natłoku gości z różnych stron świata.

– Jestem przekonany, że w Brusach będziemy gościć dużo osób. Kaszubów, miłośników kaszubszczyzny i nie tylko. Zawsze na Światowy Zjazd Kaszubów przyjeżdżają ludzie z naszego regionu, z Kaszub, z Pomorza, z całej Polski, ale również są obcokrajowcy, czy też Polacy, którzy mieszkają za granicą – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Organizacja tak dużego i prestiżowego wydarzenia to także świetna okazja do promocji.

– Jako Brusy mamy co pokazać. Chcemy podkreślić przede wszystkim to, że Brusy są bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym, bardzo ważnym miejscem na mapie południowych Kaszub – dodaje burmistrz.

To nie pierwszy Światowy Zjazd Kaszubów organizowany w Brusach. Podobne wydarzenie odbyło się tutaj w roku 2007. W roku 2012 Gmina Brusy była także organizatorem Dnia Jedności Kaszubów. Tegoroczny 22. Światowy Zjazd Kaszubów odbył się w sierpniu w Pucku.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content