2 MILIONY ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA BUDOWĘ NOWEGO PRZEDSZKOLA

9 kw., 2021 | Sępólno Krajeńskie

Gmina Sępólno Krajeńskie otrzymała 2 miliony złotych wsparcia na budowę nowego przedszkola gminnego. Są to pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki tym środkom będzie można rozpocząć inwestycję.

Nowe przedszkole powstanie przy ulicy Targowej. Będzie ono mogło przyjąć około 200 dzieci. Niestety nie uda się go wybudować i uruchomić jeszcze w tym roku. Powodem są ograniczenia finansowe. Całość ma kosztować 10 milionów złotych, tymczasem otrzymane w ramach rządowej pomocy 2 miliony, tylko w części uzupełnią budżet inwestycji.

– Cieszymy się z tego, że te pieniążki się znalazły. Natomiast przed nami jeszcze długa droga, ponieważ koszt inwestycji jest dużo większy. Będziemy się starali pozyskać także środki z innych źródeł dofinansowania. Niemniej jednak otrzymana dotacja pozwala już nam na rozpoczęcie prac przygotowawczych i wpisanie inwestycji do naszego budżetu – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Ze względu na finansowy rozmiar inwestycji, będzie ona realizowana w trybie kilkuletnim. W tym roku na pewno ogłoszony będzie przetarg na wykonanie prac oraz wyłoniony zostanie ich wykonawca. Optymistyczny wariant zakłada, że wszystko będzie gotowe pod koniec przyszłego roku. Przedszkole przy ulicy Targowej ma być trzecią tego typu placówką publiczną w Gminie Sępólno Krajeńskie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content