1,8 MLN ZŁOTYCH DLA PRZECHLEWA

17 cze, 2021 | Przechlewo

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Przechlewie i w Miroszewie – to dwa zadania na które Gmina Przechlewo pozyskała 1,8 mln złotych. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycje będą realizowane wiosną przyszłego roku.

Pozyskane dofinansowania to bardzo dobra wiadomość dla Przechlewa. Dzięki tym środkom uda się wykonać dwie bardzo kosztowne inwestycje infrastrukturalne. – Obejmują one budowę sieci kanalizacyjnej oraz przebudowę starej sieci wodociągowej azbestowo – cementowej w miejscowości Miroszewo. Tam też zmodernizowana będzie stacja uzdatniania wody. Z kolei w Przechlewie inwestycja swoim zakresem obejmie budowę kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej przy ulicy Człuchowskiej i Polnej – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Ponadto na ulicy Słonecznej w Przechlewie przebudowana będzie kanalizacja deszczowa. W miejscowości powstanie też nowa przepompownia ścieków. W tym roku gmina planuje ogłoszenie przetargów. Prace budowalne mają ruszyć na wiosnę.

W tym rozdaniu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do pomorskich samorządów trafiło łącznie prawie 31 milionów złotych. Dofinansowanie trzymało 58 wniosków, w tym dwa z Przechlewa.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content