11 LISTOPADA – BĘDZIE WYJĄTKOWO UROCZYŚCIE

8 lis, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Nie tylko obchody Narodowego Święta Niepodległości, ale także oficjalne otwarcie zrewitalizowanej strefy śródmiejskiej. Takie wydarzenia zaplanowano na 11 listopada w Sępólnie Krajeńskim. Już teraz na uroczystości zapraszamy tak mieszkańców, jak i gości, którzy w tym dniu odwiedzą nasze miasto.

Uroczystości będą podzielone na dwie części. Pierwsza rozpocznie się o 9.00 przed Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla. Tam odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów. Później delegacje i poczty sztandarowe przejdą do kościoła parafialnego. O godzinie 10.00 odprawiona zostanie w nim msza święta w intencji Ojczyzny.

Druga część uroczystości odbędzie się o godzinie 16.00 na Placu Wolności. Głównym punktem ceremonii będzie oficjalne otwarcie i prezentacja zrewitalizowanej strefy śródmiejskiej. Po dwóch latach prac budowlanych, inwestycja jest już gotowa.

– Wszystkie ulice Starego Miasta, obszar wokół kościoła i sam Plac Wolności zyskały nowy wygląd. Pojawiły się tam nowe nawierzchnie, została wprowadzona mała architektura, nowe oświetlenie i fontanna. To wszystko chcemy pokazać naszym mieszkańcom w dniu święta narodowego – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Otwarciu i prezentacji strefy śródmiejskiej towarzyszyć będą także inne wydarzenia. Będzie film przedstawiający historię rewitalizacji sępoleńskiego rynku oraz ceremonia wmurowania kapsuły czasu. Całość zakończy część artystyczna. Będzie wspólne także śpiewanie pieśni patriotycznych oraz otwarcie wystawy „Tak powstała Niepodległa”.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content