100 KILOMETRÓW TRAS ROWEROWYCH NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

20 lis, 2018 | Przechlewo

Sieć nowych ścieżek rowerowych powstanie w okolicach Przechlewa. Mieszkańcy gminy wygrali konkurs grantowy zorganizowany w ramach projektu Herosi Przedsiębiorczości. Laureaci otrzymają 50 tysięcy złotych dofinansowania na wytyczenie i zorganizowanie nowych szlaków.

Plan dla Przechlewa jest bardzo ambitny. Ma tu powstać aż 100 kilometrów ścieżek po których będzie można podróżować rowerem lub spacerować pieszo. Trasy będą wiodły przez lasy, pola i drogi gruntowe nie tylko w okolicy Przechlewa, ale także innych miejscowości w gminie. W miejscach gdzie szlaki będą się krzyżowały powstaną miejsca wypoczynku wyposażone w wiaty i ławki. Do tego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji powstanie bezpłatna wypożyczalnia rowerów.

Mieszkańcy wygrali dofinansowanie biorąc udział w nietypowym głosowaniu. Polegało ono na dokonaniu zakupów w określonych sieciach sklepów, a następnie wysyłaniu skanów paragonów na adres organizatora plebiscytu. „W zabawie mieszkańcy Przechlewa wykazali się ogromną aktywnością, bo w skali całego kraju zajęliśmy trzecie miejsce, z czego się bardzo cieszymy” – mówi Elżbieta Baran, Dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie. Należy dodać, że nagrodzonych finansowo zostało tylko pierwszych 10 miejsc. Wszystkie ścieżki rowerowe muszą powstać do końca sierpnia przyszłego roku. Ich oznaczanie i budowa infrastruktury towarzyszącej rozpocznie się na wiosnę.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content